Marcin Piechula z naszego towarzystwa w czasie wyjazdu do Włoch także upamiętnił Ślązaków walczących w armii gen. Władysława Andersa – zapalił znicz na grobie Stefana Widery z Mikołowa i Pawła Rzepki z Łazisk Dolnych na Polskim Cmentarzu Wojennym w Bolonii.


