Dr Henryk Szołtysek z naszego towarzystwa, od lat upamiętniający i propagujący historię Ślązaków walczących w armii gen. Władysława Andersa na Zachodzie, wraz z córką i wnukiem odwiedził w tym roku Monte Cassino i w imieniu MTH zapalił znicz na grobie Fryderyka Mandery, Mikołowianina spoczywającego na tamtejszym Polskim Cmentarzu Wojennym.


